Nie żyje znany prezenter radiowy. Wstrząsające wyznanie w ostatniej audycji

natemat.pl 1 rok temu
Nie żyje dziennikarz Jeffrey Vandergrift. Ciało amerykańskiego prezentera radia Wild zostało znalezione w pobliżu molo nr 39 w San Francisco w Kalifornii. Podczas ostatniego programu dziennikarz zwierzył się słuchaczom ze swoich problemów.


Podczas ostatniego programu, który prowadził Vandergift, powiedział słuchaczom o "problemach z mózgiem"


Mężczyzna zaginął na dzień po wyznaniu


Na samobójczą śmierć wskazywały opisy, które zostawił na Instagramie i Twitterze



Dziennikarz był poszukiwany od 23 lutego. Dzień wcześniej, podczas audycji mówił o tym, iż "lekarze badają coś, co mogło odnowić stare infekcje".

– Z moim ciałem, bólem, z tymi wszystkimi rzeczami sobie poradzę. Jednak nigdy nie byłbym w stanie opisać tego, co dzieje się z moim mózgiem – mówił 22 lutego podczas porannego, programu, który prowadził. Nieco ponad dobę później zaginął.

Na samobójczą śmierć dziennikarza wskazuje Instagram i Twitter


Amerykańskie media podają, iż niemal od początku sprawą zaniepokojona była rodzina. Policja ustaliła, iż niemal od razu po zaginięciu dziennikarz przestał używać telefonu komórkowego i kart płatniczych.

Prezenter zmienił też opis pod jednym ze zdjęć na Instagramie. W poście, który opublikował z okazji Światowego Dnia Radia, podziękował za "wspaniałe życie wypełnione radością, śmiechem, bólem i walką. Użył przy tym czasu przeszłego. Dziennikarz zmienił także lokalizację na Twitterze na "po tamtej stronie".



Ciało, które zidentyfikowano jako Jeffreya Vandergrifta zostało znalezione dopiero w środę 22 marca. Wyłowiono je w pobliżu molo nr 39 w San Francisco.

Stacja radiowa, w której pracował dziennikarz – Wild 94.9, już 8 marca udostępniła post, w którym podziękowano prezenterowi za dostarczanie przez 30 lat rozrywki słuchaczom w Bay Area. "Dzięki za śmiech. Dzięki za miłość, dziękujemy, JV" – napisano na instagramowym profilu rozgłośni.



Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze?


– Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne: 116 123 czynny codziennie od 14.00 do 22.00

– Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22

– Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

– jeżeli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Idź do oryginalnego materiału